23.03.2015r.

• autor: krispo777, 2015-03-23 14:33

Remis w Szczecinie

Pogoń II Szczecin  -  GKS  Przodkowo  2:2  (0:1)
Bramki – Michał Marczak 44’, Maciej Młyński 85’

GKS- Kotłowski, Łapigrowski, Robakowski, Kołodziejski, Barzowski, Duszkiewicz
          /72’  Gronowski/, Maszota, Suchomski /46’ Szopiński/, Kwaśnik /69’ Młyński/,
          Pięta / 72’   Frankowski/, Marczak
rez-  Gronowski, Szopiński, Młyński, Frankowski, Krysiński

Sobotnie spotkanie dla obu drużyn było niezwykle ważne. Spotkały się drużyny sąsiadujące w tabeli, dlatego można śmiało nazwać te spotkanie grą o sześć punktów.
Od początku spotkania można było zauważyć pełną mobilizację i odpowiedzialność o końcowy wynik u zawodników. Gospodarze starali się objąć szybko prowadzenie, jednak to przodkowanie bardzo groźnie zaatakowali bramkę rywala. Efekt ataku to nieprzepisowe zagranie ręką przez obrońcę gospodarzy w polu karnym. Jednak sędzia główny spotkania  uznał że nic nie było. Po tym zdarzeniu nadal gospodarze próbowali atakować, a wyróżniali się zawodnicy w tych atakach z pierwszego zespołu Pogoni. W tej części gry przodkowska obrona wraz z bramkarzem  spisywała się znakomicie, umiejętnie rozbijając chaotyczne ataki gospodarzy. Co nie udało się miejscowym, wykorzystali piłkarze GKS-u. W 44 minucie błąd obrony gospodarzy wykorzystał Michał Marczak i technicznym strzałem pokonał bramkarza. Jest 0:1 dla GKSu.
Druga połowa nie różniła się od pierwszej. Gospodarze byli w ataku jednak bez efektu w zdobyciu bramki. Nadal znakomicie spisywał się blok obronny GKS-u. Również przodkowanie nie byli dłużni w atakach na bramkę rywala. Jednak również znakomicie bronił bramkarz gospodarzy. W 67 minucie kolejny błąd sędziego, tym razem asystenta. Dwumetrowy spalony i w sytuacji sam na sam z Patrykiem Kotłowskim zwycięsko wyszedł zawodnik gospodarzy. Mamy remis 1:1. W 79 minucie  gospodarze objęli prowadzenie. Silny strzał przed polem karnym zawodnika gospodarzy piłka jeszcze po drodze odbija się od nogi innego zawodnika i myli całkowicie bramkarza Kotłowskiego i wpada ku rozpatrzy do bramki. Po utracie bramki teraz przodkowanie starają się zmienić niekorzystny wynik. Następują zmiany w przodkowskiej drużynie, które dają jeszcze większe zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 81 minucie Maciej Młyński nie wykorzystuje znakomitej okazji do zdobycia bramki. W cztery minuty później mamy kolejny remis. Sebastian Frankowski prostopadłym podaniem między obrońcami uruchamia Macieja Młyńskiego, który już nie popełnia błędu z poprzedniej niewykorzystanej sytuacji i zdobywa gola. Jest 2:2. Pod koniec spotkania w głównej roli wystąpił  bardzo słaby sędzia spotkania. Tym razem w polu karnym gospodarzy faulowany jest ewidentnie Sebastian Frankowski, decyzja sędziego – nic nie było. O słabości sędziego niech świadczy fakt, że każdy inny sędzia spotkania za zachowanie po tym zdarzeniu samego poszkodowanego na pewno ukarałby go kartką. A w tym przypadku oczywiście nic się nie stało.
Podsumowując cały mecz to pierwsze trzydzieści minut należało do gospodarzy. Ostatnie piętnaście minut było już bardziej wyrównane. Tak samo można powiedzieć o drugiej połowie. Patrząc na przeciwnika oraz to, że był wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny można uznać, że wynik jest dobry. Jednak patrząc na miejsce przodkowskiego GKS-u w tabeli należy uznać , ze ten wynik jest małą porażką.

autor: ~anonim 2015-03-25 15:32:49

autor: ~trela 2015-03-26 15:39:33

avatar anonim ty chyba nie wiesz co piszesz. Czy widziałeś dobrą grę na poziomie polskiej ekstraklasy ? To czego wymagasz po zawodnikach z 3 ligi. Gra Przodkowa to i tak uczta dla oka w porownaniu z innymi zespołąmi z powiatu kartuskiego czyli Chwaszczyna czy Kartuzii. Jak chcesz super gry wlacz pimera division a nie zale wylewasz. Inna sprawa skad wiec , że nie mogli wymienić 2 podań bo nawet strona internetowa nie pisze o tym. Wiec może tam byłeś z zespołem i nie pograłeś :) to takie swojskie

autor: ~buchaś 2015-03-26 18:54:32

avatar czemu ''Kamil''Gronowski usiadł na łąwie :))))

autor: ~PORT# 2015-03-26 21:08:13

avatar Letniowski czas juz sie obudzic! 7 miesiecy bez wygranej w ligowym spotkaniu!!!

autor: ~anonim 2015-03-27 10:17:43

avatar W odpowiedzi "treli"
-aby wiedzieć ,że nie wymieniono dwóch dokładnych podań nie trzeba być na meczu.Można się dowiedzieć od kibiców np.gospodarzy(rodzina,znajomi etc.)
-jeżeli uznajesz grę Przodkowa w tym sezonie za ucztę to doprawdy trudno z tobą dyskutować
-odsyłanie mnie do ligi angielskiej jest niepoważne
-chcę jedynie aby zawodnicy zdołali wymienić dokładne dwa,trzy podania.Chyba nie wymagam zbyt dużo.
-argument,że ktoś gra jeszcze gorzej jest z cyklu"a u was biją murzynów"
-natomiast teorie spiskowe pozostaw panu Macierewiczowi

autor: ~trela 2015-03-27 13:43:48

avatar Poczytaj relację ze strony Pogoni nie ma tam słowa nawet o ich przewadze a już na pewno o tym , że drużyna z Przodkowa nie potrafiła wymienić kilku podań a relacje od niby kolegów ze Szczecina to mogą być lekko stronnicze wypowiedzi. Co do gry samego GKS to mają przynajmniej pomysł na to może nie grają z takim polotem jak kiedyś ale też ta ligga taka jest więc skoro jesteś takim kibicem to dawaj na mecz a nie hejtuj anonimowo bo to w stylu polaczków